Vista Port Turgutreis Malikaneleri

Çiftçioğlu Grup İnşaat, grup şirketlerinden Çiftçioğlu Kardeşler İnşaat A.Ş. tarafından 2020 Ocak ayında, Turgutreis D-Marine Limanına 300 m mesafede olan ve uzun süredir bekletilen özel bir arsada malikane yapımına başlamıştır. “Vista Port Turgutreis Malikaneleri’nin” diğer bir özelliği de       2013 yılında Evrenol Architects’in “European Property Awards” ödülü kazanmış olan tasarımı hayata geçirilmektedir. Bu ödül ve lokasyonu nedeniyle projenin bir eşi daha yoktur. Projenin 2021 Mayıs ayında teslim edilmesi planlanmaktadır.

Proje Tipi
Malikane
Yapım Yılı
2020

Web Sitesi:
vistaportturgutreis.com
Arsa Alanı
3500 m²
Malikane Sayısı
3

 Vista Port Turgutreis Malikaneleri mimarı Sn.Mehpare Evrenol’un kaleminden:

Bana göre, evin en eşsiz özelliği, çok etkileyici bir manzaraya sahip olması… Üstelik batı güneşine bakıyor, saatlerce güneş alıyor; muhteşem bir güneş ve ay batışına tanıklık ediyor.

Ön ve arka bahçesiyle bir bütün oluşturan ev derinlemesine bir yerleşim sunuyor. Günün her saatinde hem gölgeyi yakalayacak/güneşin yakıcılığından kaçınılacak hem de manzaraya sürekli hakim olunacak şekilde tasarlandı; duvarların bölücülüğünden sıyrılarak, düşey bir genişlik ve ferahlık sağlandı.

İçeri girdiğinizde sizi iki kenarı merdiven olan yemyeşil bir ağaç karşılayacak; doğallık, özgürlük ve ferahlık hissi yaratacak. Bu ağaç tepeden gün ışığı alacak. Hole istendiği takdirde asansör de yerleştirilebilir. Kat irtifasını alabildiğine yüksek tuttuk. Bunun en önemli sebebi, binaya estetik bir dokunuş katmak kadar sıcak havanın yukarı çıkmasına imkan vererek, bunaltıcı yaz günlerinde serin hava sağlayabilmek. İki taraflı açılan camlarla zaten evde değil de dış mekanda gibi hissedilecek.

Yatak odalarını daha sükûnetli noktalara çektik; özellikle ebeveyn yatak odası kartal yuvası gibi evin ikinci katında ve önünde uzanan jakuzili güzel terası ile gökyüzü ve denize bakıyor; sonsuzluk izlenimi veriyor.

Havuz da çok özel: denize doğru yüzecek ve kulaç atarak denize ulaştığınız hissine kapılacaksınız. Diğer bir özelliği de, bahçe katındaki salonu aydınlatmak üzere havuzun bir yüzünün camdan yapılması. Suyun ışığını, pırıltısını bahçe katında hissedebileceksiniz. Bina zengin yöresel bitki örtüsüyle bezeli bir bahçeye bakıyor ve bahçe katındaki yaşam alanı da çok cazip. Bu alan, ailenin ikinci salonu olarak değerlendirilebilir veya ailenin bir bölümünün yaşam alanı haline getirilebilir.

Proje Lokasyonu

Vista port Turgutreis, Bodrum

dış mekan fotoğrafları

iç mekan fotoğrafları